top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıBeton Evi

ŞU ANDA HANGİ KİTABI OKUYORSUN?


Salgın, pandemi süreci, açılmalar/kapanmalar, ekonomik zorluklar hepsi bir yana, en büyük zararı çocukların/gençlerin gördüğünü düşünüyorum ben. Okul öncesi grubundan, üniversiteli olanlarına kadar, yaş ayrımı yapmaksızın.


Çok sosyalleşmemize gerek yok, şöyle bir dışarıya dolaşırken çevrenizdeki gençlere dikkat ediyor musunuz? ’’Bizim zamanımızda’’, ‘’biz böyle değildik’’ gibi cümlelerle geçiştiriyor musunuz yoksa?


Gençlerin bir çoğu kitap okumaktan, kendini bireysel olarak geliştirmesine anlama geldiğinden,eğitimden, doğru/faydalı sosyalleşmeden bir haber. Pandemiyle birlikte tüm bunlarla olan ilişkilerinde daha büyük bir uçurum oluştuğunu düşünüyorum. Aileleriyle paylaşımları yok denecek kadar az, tabi bir de paylaşımdan ne anladığımıza bağlı toplum olarak...


Bu hafta, kütüphane haftasıymış. Samimi söyleyeyim, böyle bir hafta olduğunu bilmiyordum. Sosyal medya ile ne çok şey öğreniyoruz. Kitap okumak ile ilgili ayrı bir hafta var mı bilmiyorum ama ben şimdi bugün, en yakınımızdaki çocuktan/gençten başlayarak bunun kendimiz ve oğlum iççin ne derece önemli olduğunu bir kere daha anlatmanızı istiyorum. Okumayan toplum, maalesef her ünlü yarayı alır, kılavuzu da olmaz.


Eğer siz de benim gibi düşünüyorsanız, bu konunun üzerine çocuklarımızla birlikte daha çok eğilelim.

Bu vesileyle, şu an hangi kitabı okuduğunuzu yazarsanız da, birbirimizle fikir alışverişi yapmış oluruz.

Mutlu günler.....

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page